KRASP

Zaproszenia


W tym dziale informujemy o ciekawych wydarzeniach, zaproszeniach, ofertach współpracy, publikacjach, konferencjach, spotkaniach, warsztatach, seminariach, targach edukacyjnych, stypendiach dla studentów i kadry akademickiej oraz konkursach itp.

SPRAWY KSZTAŁCENIA

  • Trzecie Webinarium SGH poświęcone Ukrainie - 5 maja br. 9:00 - 10:00 na platformie MS Teams

Link oraz szczegółowe informacje

  • Drugie Webinarium SGH poświęcone Ukrainie - 14 kwietnia br. 9:00 - 10:00 na platformie MS Teams

Link oraz szczegółowe informacje

  • Projekt Konsorcjum UMK-SGH-SWPS "Niewidoczni, niebędący, niezbędny. Administracja uczelni na rzecz doskonałości naukowej".

SGH w ramach tego projektu odpowiada za wizyty studyjne dla pracowników administracyjnych. W ramach tego zadania można pojechać do dowolnej innej uczelni do jednostki o podobnym profilu i zapoznać się z tym, jak pracuje, a tak naprawdę wymienić się doświadczeniami. SGH zapewnia do 1000 zł zwrotu kosztów transportu i zakwaterowania.

Informacja o projekcie, zadaniu i procedura wyjazdowa znajduje się pod tym linkiem: https://ssl-kolegia.sgh.waw.pl/pl/KES/struktura/ISM/struktura/ZBWiAS/Strony/badanie3.aspx

 

WSPÓŁPRACA Z OTOCZENIEM SPOŁECZNO-GOSPODARCZYM

W wydarzeniu weźmie udział ponad 10 000 uczestniczek i uczestników (5 000 na miejscu i dodatkowo 5 000 online) – ze 100 krajów świata. Konferencji patronuje 60 największych firm technologicznych oraz najlepsze uczelnie techniczne z Polski i ze świata.

Summit jest przestrzenią do rozmów o najnowszych zwrotach w technologiach – w ramach wydarzenia znajduje się m.in. seria 100 specjalistycznych warsztatów, strefa mentoringu i targi pracy (Career Expo). Będą mu towarzyszyć liczne wydarzenia dodatkowe – spotkania w firmach (Tech Warsaw Welcomes), seminarium naukowe dla badaczek i badaczy w zakresie informatyki oraz Wielka Celebracja Kobiet w TECH&IT z wręczeniem tytułów TOP10 Kobiet w Sztucznej Inteligencji.  Najważniejszymi tematami tegorocznej konferencji będą: metaverse, sztuczna inteligencja w jej najnowszych i najbardziej praktycznych odsłonach, blockchain, cyberbezpieczeństwo, technologie proklimatyczne, deep tech, 5G i chmura.

Studentki i studenci mogą otrzymać bezpłatne bilety aplikując przez formularz grantowy dostępny pod: Grants – Perspektywy Women in Tech Summit 2022

Osoba kontaktowa: Pan Rafał Solecki-Bieniecki: r.solecki@perspektywy.pl, tel. 22 657 43 28.

 

  • Program Stażowy w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów - nabór przedłużony do 30 kwietnia

https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/program-stazowy
https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/wystartowal-program-stazowy-w-cyfryzacji-kprm-aplikuj-juz-dzis
https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/aplikuj-na-staz-w-kancelarii-premiera-przedluzamy-nabor-do-30-kwietnia

Program obejmuje 9 obszarów tematycznych i jest skierowany do studentów i absolwentów.

Osoba kontaktowa:
Karolina Wieteska
Wydział do spraw Informacji w Obszarze Cyfryzacji
Biuro Pełnomocnika Rządu do Spraw Cyberbezpieczeństwa
kom: 694 444 161
e-mail: Karolina.Wieteska@mc.gov.pl
www: https://www.gov.pl/premier
 

 

 SPRAWY NAUKI

Komisja Europejska tworzy mapę ośrodków technologicznych działających w obszarze zaawansowanych technologii dla przemysłu (Advanced Technologies for Industry - ATI). Oferta skierowana jest do centrów technologicznych chętnych do współpracy z MŚP i przemysłem.

Raport jest jednym z efektów międzynarodowego projektu European STEP (The European STudent Engagement Project), który ma na celu rozwój oraz ujednolicenie metod walidacji i doceniania zaangażowania pozanaukowego studentów. Przedsięwzięcie, realizowane przez konsorcjum siedmiu europejskich instytucji i organizacji, finansowane jest w ramach programu Erasmus+.

Wnioski z raportu

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wraz z Fundacją Młodej Nauki i partnerami, uruchomiło pierwszą polską platformę edukacyjną typu MOOC dzięki blisko 20 mln zł wsparciu z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Każdy zainteresowany będzie mógł skorzystać z 52 nowych, darmowych kursów online. W ofercie znajdą się szkolenia językowe, warsztaty programowania, kursy przedsiębiorczości i nowoczesnego marketingu, a nawet zajęcia z języka migowego.

 

WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA

brak wydarzeń

Wyszukiwanie zaawansowane
Oferta edukacyjna Uczelni Członkowskich KRASP

Skorzystaj z naszej wyszukiwarki lub zestawienia oferty edukacyjnej. Sprawdź, jakiego rodzaju studia i jakie kierunki możesz wybrać na uczelniach zrzeszonych w KRASP.

Sprawdź ofertę

KRASP jest członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Uniwersytetów - European University Association.