KRASP

Aktualności

Koronawirus - Komunikaty 30/03/2020

Gdzie szukać wiarygodnych informacji? (rekomendowane strony WWW)

Informacji na temat walki z rozprzestrzenianiem się epidemii koronawirusa należy szukać w oficjalnych źródłach. Zachęcamy do śledzenia: strony www.gov.pl/koronawirus oraz strony Głównego Inspektora Sanitarnego gis.gov.pl/aktualnosci/.

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego zachęca do czerpania wiedzy o koronawirusie z wiarygodnych, naukowych źródeł. Dlatego MNiSW rozpoczęło akcję "Posłuchaj naukowca", która ma na celu przekazywanie rzetelnych informacji na temat koronawirusa i obalanie związanych z nim fake newsów. W ramach akcji MNiSW planuje zamieszczać 1-2 filmy dziennie. 

Filmy są dostępne: w serwisie społecznościowym Facebook oraz na Youtube.

________________________________________________________________________________________________________

KOMUNIKATY dla REKTOROW

Ankieta on-line (26.03.2020)

Z uwagi na konieczność pilnego informowania Rady Ministrów o działaniach podejmowanych w związku z zagrożeniem epidemią wirusa COVID-19 w systemie nauki i szkolnictwa wyższego - MNiSW przygotowało dla uczelni ankietę - ułatwiającą przesyłanie informacji na temat rozprzestrzeniania się koronawirusa na uczelniach.
Przejdź do ankiety

W razie pytań dotyczących ankiety, polecamy korzystanie ze skrzynki: koronawirus@nauka.gov.pl 


Notatki z posiedzeń Zespołu ds. COVID-19 

Od początku marca, co kilka dni (obecnie w trybie wideokonferencji), odbywają się spotkania Zespołu ds. COVID-19, działającego pod przewodnictwem min. Wojciecha Maksymowicza. W jego skład wchodzą - obok pracowników MNiSW - przedstawiciele instytucji i organizacji działających w systemie szkolnictwa wyższego i nauki, w tym Przewodniczący KRASP. W załączeniu materiały ze spotkań:
Załącznik - 25.03.2020 r.
Załącznik - 01.04.2020 r.
Załącznik - 08.04.2020 r. 

Komunikat dot. pracy Biura KRASP (13.03.2020)

Uprzejmie informujemy, iż – ze względu na poddanie kwarantannie budynku, w którym mieści się Biuro KRASP – pracownicy Biura dostępni są pod adresem email biuro@krasp.org.pl

Agata Kulesza, Kierownik Biura KRASP

________________________________________________________________________________________ 

KOMUNIKATY dla STUDENTÓW

- Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej - zaprasza na bezpłatne WEBINARIA DLA STUDENTÓW

Już dzisiaj (30.03.2020) odbędzie się pierwsze webinarium z psychologiem, który opowie o tym jak radzić sobie w izolacji, jak radzić sobie z lękiem, a także o tym jak motywować do działania.

Plakat wydarzenia oraz link do rejestracji:https://tjclick.clickmeeting.pl/we-invite-you-to-take-part-in-the-webinar-student-alone-at-home/register

 

- Dodatkowe loty do Paryża - Informacja dla francuskich studentów/stypendystów

Polskie Linie Lotnicze LOT od 20 marca br. proponują dodatkowe loty do Paryża.
Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z ambasadą za pośrednictwem adresu e-mail konsulatu: consulat@ambafrance-pl.org (zapisy nie będą przyjmowane drogą telefoniczną). 

Należy podać następujące dane : imię, nazwisko, data i miejsce urodzenia, numer paszportu i adres e-mail. Z zainteresowanymi skontaktuje się bezpośrednio przedstawiciel linii lotniczych, płatność za bilet będzie do uregulowania także bezpośrednio u linii lotniczych.

La Lot met en place dèsaujourd’hui des  volssupplémentairesvers Paris. Lescandidats au départdoivents’inscrire à l’ambassade via l’adressegénériqueduconsulat:  consulat@ambafrance-pl.org (lesinscriptionsneseront pas prises au téléphone). Il leurestdemandé de fournir nom, prénom, date et lieu de naissance, numéro de passeport et adresse mail. Ilsserontensuitedirectementcontactés par la compagnieaérienne et invités à régler le prix de leurbilletdirectementauprèsd’elle.

 

 

________________________________________________________________________________________

 WAŻNE DOKUMENTY

Stanowisko Prezydium KRASP z 7 kwietnia 2020 r. w sprawie tegorocznej rekrutacji na studia 

Stanowisko Komisji ds. Komunikacji i Odpowiedzialności Społecznej KRASP: Zachowanie dotychczasowego dostępu do kształcenia na wszystkich poziomach edukacji mimo epidemii obowiązkiem państwa (06.04.2020)

Apel KRASP dotyczący wyborów prezydenckich (03.04.2020)

 

Wyszukiwanie zaawansowane
Oferta edukacyjna Uczelni Członkowskich KRASP

Skorzystaj z naszej wyszukiwarki lub zestawienia oferty edukacyjnej. Sprawdź, jakiego rodzaju studia i jakie kierunki możesz wybrać na uczelniach zrzeszonych w KRASP.

Sprawdź ofertę

KRASP jest członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Uniwersytetów - European University Association.