KRASP

Aktualności


Program H2020 - wzrost uczestnictwa polskich uczelni 01/08/2019

W tabeli przedstawiamy - uzyskane z KPK - syntetyczne podsumowanie udziału uczelni polskich w H2020 na podstawie danych z bazy eCORDA ze stycznia, czerwca i listopada 2018 oraz najnowszych danych z czerwca 2019.

 

Wersja do druku

 

Wg najnowszych danych na koniec czerwca, w porównaniu do stanu z czerwca 2018, mozna zaobserwować znaczące zwiększenie udziału polskich uczelni (HES). Uzyskane przez uczelnie dofinansowanie wzrosło w tym czasie o ponad 40%, do poziomu prawie 115 mln euro. Jednocześnie widać zwiększenie liczby uczestnictw uczelni w składanych wnioskach o prawie 33%, ale także znaczący, prawie 28% wzrost liczby projektów koordynowanych przez uczelnie. Wg informacji KPK, dane te nie uwzględniają jeszcze pełnego budżetu dla AGH w Krakowie w ramach projektu SANO uzyskanego w konkursie Teaming 2, gdzie ponad 9 mln euro jest nadal przypisane dla NCBR.

Wg KPK:

- uzyskane wyniki potwierdzają tezę, że istotne zwiększenie uczestnictwa w H2020 i Horyzoncie Europa to kwestia strategii

- bardzo ważnym czynnikiem z punktu widzenia udziału uczelni w H2020 było uruchomienie, na bazie Ustawy 2.0, kontynuacji krajowych instrumentów wsparcia, takich jak Granty na Granty, Premia na Horyzoncie i dofinansowanie projektów realizowanych w H2020.

Wyszukiwanie zaawansowane
Oferta edukacyjna Uczelni Członkowskich KRASP

Skorzystaj z naszej wyszukiwarki lub zestawienia oferty edukacyjnej. Sprawdź, jakiego rodzaju studia i jakie kierunki możesz wybrać na uczelniach zrzeszonych w KRASP.

Sprawdź ofertę

KRASP jest członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Uniwersytetów - European University Association.