KRASP

Aktualności

Umowa między rektorami polskimi a kazachskimi podpisana! 18/04/2018

Intensyfikacja kontaktów naukowych i akademickich, uznawanie wykształcenia, a także ustalenie nowych kierunków współpracy – to główne tematy rozmów podczas wizyty rektorów kazachskich w Polsce. W spotkaniu w resorcie nauki, wziął udział wiceminister Piotr Müller i sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki Kazachstanu, Aryn Orsariev oraz przedstawiciele Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich na czele z Przewodniczącym KRASP - Rektorem J. Szmidtem.

Zwieńczeniem spotkania było uroczyste podpisanie umowy o współpracy pomiędzy Konferencją Rektorów Akademickich Szkół Polskich i Radą Rektorów Uczelni Kazachstanu, która umożliwi dalszy rozwój współpracy w zakresie wymiany naukowej i akademickiej.

W drugiej części dnia, przedstawiciele Rady Rektorów Uczelni Kazachstanu spotkali się w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej z  rektorami i przedstawicielami uczelni członkowskich Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich. Spokanie było dobrą okazją do wymiany doświadczeń, nawiązania, bądź rozszerzenia współpracy, a także możliwością podpisania umów bilateralnych o współpracy między polskimi i kazachskimi uczelniami.

Umowa o współpracy

wersja polska

wersja rosyjska

wersja angielska

 

Wyszukiwanie zaawansowane
Oferta edukacyjna Uczelni Członkowskich KRASP

Skorzystaj z naszej wyszukiwarki lub zestawienia oferty edukacyjnej. Sprawdź, jakiego rodzaju studia i jakie kierunki możesz wybrać na uczelniach zrzeszonych w KRASP.

Sprawdź ofertę

KRASP jest członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Uniwersytetów - European University Association.